Autor Tema: Pčelinjak Obradović  (Pročitano 5283 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Pčelinjak Obradović
« Odgovor #15 poslato: Jul 13, 2017, 06:09:31 »
Upravo tako, osluskuj trziste i reaguj na osnovu toga...Uz pcelarstvo bice to dobro...

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak Obradović
« Odgovor #16 poslato: Jul 13, 2017, 09:06:20 »
Citat
U potpunosti se slazem Zoki sa svime sto si rekao jer pored Jagoda imam i par hektara pod sljivom
Meni je neko rekao da najbolja šlivovica na svetu "raste" u Blace. Jeli to trač, ili istina?

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Pčelinjak Obradović
« Odgovor #17 poslato: Jul 13, 2017, 19:44:55 »
Blace je jedna od vodećih opština po proizvodnji tj gajenju Šljive kao i po proizvodnji Rakije prepečenice, u Blačkoj opštini ima preko dva miliona stabala sljiva a svake godine se taj broj povećava ...ima dobre Šljivovice ali sve zavisi od ukusa onog ko konzumira, ja je iskreno ne volim :)
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak Obradović
« Odgovor #18 poslato: Januar 11, 2018, 08:46:54 »



                                                   










             Поздрав Милоше ,
             Не знам зашто али си ову тему апсолутно запоставио. Нађи мало времена па дај објави докле си стигао са проширењем. Посебно ме интересује шта си урадио са контејнером. Време је да почнеш да наплаћујеш сав свој рад и труд око пчела последњих година. Медно ти било.


















Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Pčelinjak Obradović
« Odgovor #19 poslato: Januar 11, 2018, 15:38:40 »
Potpuno si u pravu Ćale zapostavio sam temu o svom pčelinjaku...


Stanje je sledece tokom jeseni sam prebacio drustva u kontejner koji je trenutno popunjem polovicno tako da ima promaje koja mi je nanela malu stetu na kontejneru tj kontejner mi ima krov koji se otvara sa jedne strane nekih 40 tak cm i cilj je da taj otvor sluzi leti za rashladjivanje  kontejnera ... dogodilo se to da je duvao jak vetar i uspeo da otvori krov kontejnera i da ga prebaci na drugu stranu jer je neko (ja) zaboravio da osigura krov tako da ima malo ostecenja na krovu ali nista strasno moglo je da bude i gore ...
Sto se Tice drustva sva su na broju nisam vrsio detaljne preglede jer su pcele izuzetno ljute testirao sam ih kucanjem po zidu kosnice matice su tu takodje i unose polen sto je takodje dobar znak...ostalo je u Januaru tj do kraja da postavim pogace na sva drustva...takodje trebam da pocnem izradu ramova spremio sam nekih 100 komada ali plan je da stpremim minimum jos 500 kom kao i 20 podnjaca kao tvoje (sa skidacem polena i fijokom) i zbegova tako da razmisljam uveliko koje zbegove da pravim za kontejner koju dubinu da stavim itd kao poklopac koristim sirovu ivericu i zadovoljan sam sa njom...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Pčelinjak Obradović
« Odgovor #20 poslato: Mart 08, 2018, 18:15:30 »
Nisu pcele i nije snimak sa pcelinjaka ali jeste iz moje stale u selu gde je moj stari dobio prinovu pre tri dana tj Kobila Beba ( cistokrvni lipicaner) ozdrebila je malog Zdrebca ...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Dejan Đukić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 101
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Brčko-Ražljevo
Odg: Pčelinjak Obradović
« Odgovor #21 poslato: Mart 08, 2018, 21:56:21 »
Pozdrav Milose da se javim na tvojoj temi,zao mi je sto si imao te gubitke i zao mi je za sve ostalo sto se desavalo pricali smo na sajmu prosli smo ti i ja i sito i reseto,tako da te savrseno razumijem drago mi je da sada sve funkcionise bilo bi lijepo da koju sliku postavis da vidimo kako to izgleda sve dok te jednom prilikom ne obidjem :)

pozdrav brate samo gas!!! ;)

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Pčelinjak Obradović
« Odgovor #22 poslato: Mart 08, 2018, 22:16:08 »
Svaki pocetak je tezak i sve probleme koje sam imao i gubitke koje sam imao doneli su mi veliko iskustvo jer od pocetka svog pcelarenja pcelarim samostalno bez prisustva drugog pcelara tj mentora tako da su greske u pcelarenju kod mene hile od pocetka za ocekivati ali se iskreno nadam da sam za ovih 3-4 godine koje su bile lose za pcelarstvo( sem 2015) naucio neke osnove i da cu fatalne greske smanjiti u ovoj i u narednim godinama na minimum :) planiram pregled pcelinjaka za vikend pa cu zabeleziti par slika i objaviti...pozdrav druze
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Pčelinjak Obradović
« Odgovor #23 poslato: Mart 08, 2018, 22:37:18 »
Stvarno brat nekako nam malo informacija daješ u ovoj temi. Mogao bi da je okitiš sa više slika i da češće pustiš neku vijest sa pčelinjaka Obradović.

Dejane kad budeš išao u obilazak nemoj bez mene...  ;)

Pozdrav svima...

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Pčelinjak Obradović
« Odgovor #24 poslato: Mart 08, 2018, 22:54:42 »
Momci uvek ste dobro dosli na moj ranc, Djukic i onako voli da jase konje kada obilazi pcelinjake po Srbiji... :)

Sto se tice Slika nekako nemam naviku da slikam pcelinjak jednostavno dodjem obavim sta imam na pcelinjaku i idem dalje na drugi posao :) ali evo obecavam da bice slika uskoro  sa pcelinjaka za vikend nadam se a samo malo da odlepsa bice slika i prirode i porodicnog gazdinstva Obradovic samo ovo zimsko sivilo da nestane...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Dejan Đukić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 101
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Brčko-Ražljevo
Odg: Pčelinjak Obradović
« Odgovor #25 poslato: Mart 09, 2018, 03:24:14 »
Nema sta Boki brate idemo zajedno jahat konja :D