Autor Tema: NOZEVOJ-protiv nozeme  (Pročitano 182646 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Vučković

• Stari član foruma
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #345 poslato: April 03, 2021, 11:59:36 »
Бели лук је антибиотик. Никада га нисам мешао са нозевојем да бих га давао пчелама.
Давао сам кокошкама по чен сецканог белог лука у воду у коју сам додавао нозевој као превентиву.
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Milan Jordanović

• Član foruma
  • 50 košnica DB12
  • Lokacija pčelinjaka: Gornja Draguša kod Blaca
« Odgovor #346 poslato: April 11, 2021, 10:11:23 »
Jesenas sam prihranjivao uz nozevoj, pa bi i sada.
Nozevoj sam pravio u mei po 2l alkohola i vode, 400gr žalfije i vresak koliko već ide.
Nakon dobrog ceđenja, izašlo je nešto više od 2l, rekao  bih malo, ostatak žalfije i vresak sam ponovo prelio sa 2l obične vode, stajalo je par sati, procedio i tamna je baš.
Mislim da i to iskoristim u sirupu, da li da idem sa recimo 5% jer je pretpostavljam slabiji o nozevoj od prvog ceđenja

Van mreže Zoran Vučković

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
« Odgovor #347 poslato: April 11, 2021, 14:51:49 »
Можеш после прве туре да поново додаш алкохол у биље само што то касније мање разблажиш.
Слободно додаји нозевој кад год прихрањујеш. Не шкоди.
Ја никад нисам гледао у милилитре кад сам додавао нозевој. Сипам из флаше и погледам које је боје сируп кад се измеша.
Мислим да ту не можеш погрешити.
Нека нам живот буде сладак као мед!