Pčelinja paša > Trenutne pašne (ne)prilike

suncokret 2019

<< < (6/9) > >>

Nemanja Banjac:
Zoki, odradiću sutra kao i ti, ne da nije kasno, nego imam osećaj da suncokret tek kreće. Imam neku povoljnu poziciju, kako završi neka parcela, otvori se neka druga. Evo neki dan tek otvorile 3 parcele, a do tada se izmenjalo 7-8, a najbliža pčelinjaku na 250 metara tek sad 10-20% krenulo.
Koja lepota kad otvorim košnicu, a ona kipi od pčela. I poslednje ulice u oba medišna imaju dovoljno pčela.
33 roja mi postala društva za vreme ovog suncokreta, i to da kad bih nekoj uzeo ram dva punih meda, ne bi ni osetila. Ali neću, želim da dobro počnu sledeću godinu. E sad da li ovo splet vremenskih okolnosti ili imam povoljnu lokaciju, pisaću i sledeće godine. Uglavnom po ovome suncokret će mi trajati 40-ak dana. Ne primećujem neki ozbiljan problem sa izletnicama, tako da ću ovih 5 proizvodnih uposliti po Zokijevom metodu.

Rakovac Goran:

Благо вама са тим вашим сунцокретом. Код мене ситуација сасвим другачија. Од како је сунцорет кренуо а томе има ево три недеље све белај до белаја. Друштва се преполовила. Од најачих друштава остало пчела за један најобичнији рој. Рамови празни. Излетница одавно нема. Ако нека и долети до кошнице ту пада испред лета и бауља док не угине. Пчеле напуштају кошнице које остају потпуно празне без игде ичега.
             Пчелари пакују кошнице и селе куд који да спасу што се спасти може. Узети узорци  сунцокрета и надам се да ће  се утврдити тачно узрок свега овога.

Nemanja Banjac:
Ja sam na dve parcele primetio da se suncokret ne okreće ka suncu, isti smer cveta ceo dan. Ostale mi se čine ok. Kod tih što se ne okreće, ima pčela u lepom broju i ne bauljaju na njemu, mislio da će im ta sorta napraviti problem, al srećom im izgleda odgovara.

zoran drpljanin:
Majkane, nije svuda bas bajno na suncokretu, naprotiv. Kada je sve u redu kao kod Nemanje, onda je dobro, drustva donose a rojevi napreduju, mogu cak i doneti jedan nastavak. Medjutim , ako je seme tretirano ili neki pametnjakovic prska soju i to vetar kao po pravilu odnese na suncokret eto problema. Zatim hibridi koji definitivno ne mede i dok ljudi shvate, proso voz.

Anto Dankić:
Noćas vratio sa suncokreta. Društvo na vagi donijelo oko 25kg, nažalost ostale košnice su bile uglavnom slabije. U vrijeme paše bilo je leda, može se vidjeti po kukuruzu da ga je satralo

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju