Autor Tema: РЕВ кошница  (Pročitano 170671 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Nebojsa Stankovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #30 poslato: Maj 01, 2011, 21:30:09 »
Sto se tice SO koje proizvodi Karolji iz Bečeja su neelasticne i pucaju pri malom savijanju. Mnogo su kvalitetnije SO koje proizvodi Nektar Kragujevac - elasticne su (te. 034 371 501, 334 599). I oni proizvode SO za RV.

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #31 poslato: Maj 04, 2011, 00:17:00 »
Sto se tice SO koje proizvodi Karolji iz Bečeja su neelasticne i pucaju pri malom savijanju. Mnogo su kvalitetnije SO koje proizvodi Nektar Kragujevac - elasticne su (te. 034 371 501, 334 599). I oni proizvode SO za RV.

Mislim da svaki proizvođač proizvodi sve vrste SO, mislim na dimenziju.

Treba mu samo dati dimenzije i to je to.

Jedini problem se javlja u danima kada se približavaju veliki skupovi: Kamenovo, Taš... Tada rade samo standarde: DB, LR, AŽ... To ide, jer se traži i tada ne rade druge standarde. To je moje iskustvo. Zato, ko se ne uklapa u gore pomenute "standarde", mora ranije da naručuje svoje dimenzije.

Pozdrav

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #32 poslato: Maj 06, 2011, 22:45:42 »
Sto se tice SO koje proizvodi Karolji iz Bečeja su neelasticne i pucaju pri malom savijanju. Mnogo su kvalitetnije SO koje proizvodi Nektar Kragujevac - elasticne su (te. 034 371 501, 334 599). I oni proizvode SO za RV.

Mislim da svaki proizvođač proizvodi sve vrste SO, mislim na dimenziju.

Treba mu samo dati dimenzije i to je to.

Jedini problem se javlja u danima kada se približavaju veliki skupovi: Kamenovo, Taš... Tada rade samo standarde: DB, LR, AŽ... To ide, jer se traži i tada ne rade druge standarde. To je moje iskustvo. Zato, ko se ne uklapa u gore pomenute "standarde", mora ranije da naručuje svoje dimenzije.

Pozdrav
U Bečeju kod Karolji Lasla uvek ima preko 100 kilograma osnova za RV ramove a zalihe se zbog velike potražnje stalno dopunjuju.

Ne znam kako je kod drugih proizvođača.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
РЕВ кошница
« Odgovor #33 poslato: Maj 19, 2011, 07:01:43 »
Муче ме мало леђа ових дана (стара спортска повреда) па се радујем што сам одабрао РЕВ кошнице. Комшије пчелари гледају, ништа их не убеђујем али ми се чини да су заинтересовани да и они крену у том правцу - после педесете пролазак година убрзава...
Само не знам шта ћу да радим кад крену да запрашују комарце а то раде баш кад почне липа. Сви селе на липу а ја да селим са липе?

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #34 poslato: Februar 20, 2012, 16:40:38 »
Ovi izgrađeni RV i EV nastavci jesu idealna kombinacija za nove REV sisteme.

Malo su zavejani, ali, zima je.

Pozdrav.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #35 poslato: Februar 20, 2012, 16:55:25 »
Kolega Vojko

I ja imam u svom pčelinjaku veći boj REV kombinacija.

Pozdrav iz Aleksinca

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #36 poslato: Februar 20, 2012, 16:58:41 »
Hvala na pozdravu.

Ove godine uvodim REV kombinaciju
 
Pozdrav iz Požarevca.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #37 poslato: Februar 20, 2012, 17:04:40 »
Moja REV kombinacijapolovinom oktobra prošle godine. Sutra napokon idem u selo pa ćemo videti kakvo je stanje. Pozdrav.

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #38 poslato: Februar 20, 2012, 17:20:36 »
Moja REV kombinacijapolovinom oktobra prošle godine. Sutra napokon idem u selo pa ćemo videti kakvo je stanje. Pozdrav.

Претпостављам да је плодиште скроз горе у РВ.

Шта је наставак ЕВ који је у средини, између 2 РВ наставка? Која је његова функција сада, а која у паши?

Поздрав.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #39 poslato: Februar 20, 2012, 19:27:16 »
Moja REV kombinacijapolovinom oktobra prošle godine. Sutra napokon idem u selo pa ćemo videti kakvo je stanje. Pozdrav.

Претпостављам да је плодиште скроз горе у РВ.

Шта је наставак ЕВ који је у средини, између 2 РВ наставка? Која је његова функција сада, а која у паши?

Поздрав.

Dobro pretpostavljaš. To je onaj veliki prirodni roj iz juna prošle godine. Uhvaćen je na jedno RV i jedno EV telo. Pčele su brzo uradile saće, ali zbog težine roja središnji ramovi na RV , to jest satne osnove su se presavile pa su pčele radile duplo saće na ramu. Taj sam nastavak stavio posle na podnjaču, a iznad njega drugi RV nastavak sa satnim osnovama.  EV nastavak je bio na vrhu. Ovaj put pčele su uradile saće bez savijanja satnih osnova. Jesenas sam taj nastavak digao gore a EV nastavak sam stavio u sredinu. Tako sam zazimio REV društvo. Videću na proleće kako je prezimilo pa ću nastaviti sa njegovim razvojem. Pozdrtav.

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #40 poslato: Februar 20, 2012, 19:42:24 »
Sveto, hvala na odgovoru.

Ako ima dovoljno polena i meda, biće sve uredu.

Pozdrav.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #41 poslato: Februar 20, 2012, 20:03:18 »
Polena i meda ima dosta, nisam im ništa uzimao. Jedino me brine medljika koja je "radila" do kraja oktobra. Sutra ću u selo pa ćemo da vidimo. Što se tiče REV, mislim da je to najbolja kombinacija. Ova godina bi mi to mogla i dokazati. Pozdrav.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #42 poslato: Februar 21, 2012, 03:23:38 »
Pazi se Sveto medljike, može biti pronblema ako je bilo tako kako kažeš do kraja oktobra.
Preprskaj pčele Nozevojom prvom prilikom ka d odeš na pčelinjak.

Nadam se da ćeš na proleće biti zadovoljan razvojom pčelinje zajednice kao i ukupnim radom pčela tokom sezone u REV košnici i da će ti osvojiti srce.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #43 poslato: Februar 21, 2012, 18:30:43 »
Danas sam bio na pčelinjaku. Očistio sam sneg sa krovova, pogledao sva društva (ne detaljno). Šta da kažem? Najviše ih ima koja su dobra, neka su živa i imaju ostatke izmeta po ramovima, ali ne mnogo, ali ima i nekoliko koja su se baš uneredila, ali su živa i izgledaju mi normalno. Nekoliko društava mi je stradalo i sva su mnogo isflekana. Meni su jesenas sva izgledala podjednako i imala su više od 20 kg meda. Medljike je sigurno bilo, ali izgleda da ona nije isto delovala na sva društva, ili su pčele kao i mi ljudi (sto ljudi, sto ćudi). Na pčelinjaku je velik sneg, ojužilo je pa je bilo jako teško doći do košnica, jer se propadalo u dubok sneg. Dobio sam upalu mišića od gaženja po snegu. Sreća moja da sam jutros u Požegi kupio duboke gumene čizme (Pirot). Za koji dan idem ponovo u selo i tada ću detaljnije pregledati pčele. Napravio sam i nekoliko slika koje ću kasnije postaviti. Ono REV društvo je među najboljima, nema uopšte fleka na satonošama i izgleda veoma veselo. Pozdrav.

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #44 poslato: Februar 23, 2012, 15:18:53 »
Pazi se Sveto medljike, može biti pronblema ako je bilo tako kako kažeš do kraja oktobra.
Preprskaj pčele Nozevojom prvom prilikom ka d odeš na pčelinjak.

Да ли се ту мисли на прсканје пчела које су изашле изнад сатоноша, или да се вади рам по рам, па да се све пчеле препрскају?

Да се не прехладе по времену када је температура ниска и на којој температури, најминималнијој, може да се обави прскање Нозевојом?

Поздрав.