Autor Tema: Пчеларско удружење Кошнице Воја  (Pročitano 42822 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #15 poslato: Januar 26, 2018, 13:53:49 »





                 Покушао сам да се са пар колега организујем и дођем сутра на Скупштину и предавање али на жалост од нашег договора нема ништа.
                 Кад је већ тако користим овај простор и прилику да домаћину форума пожелим добро посећено  предавање а скупштинарима успешан рад .
                 Надам се да ће те овде на форуму пренети утиске и најзначајније одлуке одржане Скупштине. Молим да наведете и износ чланарине за 2018.годину како бих је благовремено уплатио.
                  Поздрав и свако добро.

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #16 poslato: Januar 27, 2018, 18:04:00 »
Skupština bi trebalo da je već počela. Želim vam svima koji ste prisutni fino druženje.

Rado bih bio tamo ali...možda neki drugi put...

Nismo svi u mogućnosti da dođemo na takve manifestacije iz raznih razloga i baš zbog toga bi bilo zaista poželjno da se predavanja kvalitetno zabilježe kamerom i da se objave na internetu.
Zaista poštujem, ali ne razumijem taj tvrdi stav da se snimanje i objavljivanje predavanja ne dozvoljava i zabranjuje.

Kada postoji medij koji je javno dostupan kao što je video koji može svako da pogleda mislim da nije opravdano strahovati od krađe i prisvajanja ideja jer tada svako može da navede originalni izvor i da video predoči kao dokaz i argument u takvom slučaju kako bi se krađa razotkrila. Ovako, ko može da spriječi pojedince da ono što je čuo na predavanju dalje plasira kao svoju ideju. Čija je izvorno ideja znaće samo oni koji su prisustvovali predavanju a i oni će da zaborave kroz neko vrijeme.

Po ovom pitanju imamo prisutna dva trenda i to:

1. Mahnito snimanje video priloga od nekih u nastojanju da se predstave kao najveći stručnjaci i oci pčelarstva u regiji i uopšte.
    Šole će vjerovatno dobiti asocijaciju.  ;D

2. Ne snimanje gotovo nikakvog video ili foto materijala a sve sa raznim izgovorima koji po meni nemogu opravdati ono što se time propušta.
    Ovdje prvenstveno mislim na Voju ali uz najbolje namjere i nadam se da mi neće uzeti za zlo.

Prava je šteta što nemamo više video priloga o načinu rada sa RV, EV i REV košnicama kao ni više zabilježenih predavanja na temu istih. Treba svi da imamo na umu da biologija radi protiv nas te da starimo i nestajemo.
Dok smo živi i zdravi treba svoje znanje da prenesemo na mlađe a video snimci su idealan način.
Zaista napisano je na ovom i na drugim forumima mnogo toga ali je poznato da "slika govori hiljadu riječi".

Ako već nećemo gledati video, ono očekujem bar da čujemo utiske sa skupštine i predavanja.

Pozdrav svima...

Van mreže Milan D. Saric

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 536
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Добраче - 700мнв (између Голије и Златибора)
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #17 poslato: Januar 27, 2018, 20:48:52 »
Prava je šteta što nemamo više video priloga o načinu rada sa RV, EV i REV košnicama kao ni više zabilježenih predavanja na temu istih. Treba svi da imamo na umu da biologija radi protiv nas te da starimo i nestajemo.
Dok smo živi i zdravi treba svoje znanje da prenesemo na mlađe a video snimci su idealan način.
Zaista napisano je na ovom i na drugim forumima mnogo toga ali je poznato da "slika govori hiljadu riječi".

Ako već nećemo gledati video, ono očekujem bar da čujemo utiske sa skupštine i predavanja.

Pozdrav svima...


Apsolutno! I meni je prisustvo onemogućeno zbog dugog puta i radnog dana, a sigurno bi bio iako još uvek nemam nijednu RV košnicu.  ;D Ipak sutra idem u Kosjerić "na konsultacije", kod čoveka koji je odžao predavanje o RV košnici po prvi put u ovom delu Srbije (u četvrtak je bio pun Dom kulture).

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #18 poslato: Januar 27, 2018, 21:33:04 »
Citat
I meni je prisustvo onemogućeno zbog dugog puta i radnog dana, a sigurno bi bio iako još uvek nemam nijednu RV košnicu.

Nikad nije kasno Milane.  :)
Sve su priče uzaludne dok sam ne probaš šta je najbollje za tebe.

Pozdrav svima...

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #19 poslato: Januar 27, 2018, 21:57:32 »
Dajte snimke, samo nama-nećemo nikom pričati. ;) ;D
p.s.
Moja je žena je rodom iz N.Miloševa(po babinoj liniji). Malo je falilo da budem na skupštini... :(
Pozdravljam učesnike.

Van mreže Гордана Брстина

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 20
  • Pol: Žena
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #20 poslato: Januar 28, 2018, 00:15:30 »
Жао ми је што данас нисте били у могућности да присуствујете скупштини. Надам се да ћете следећи пут бити ту, са нама.

На скупштини је изнесен и прихваћен извештај о раду удружења за 2017. годину као и финансијски извештај а затим план рада удружења за 2018: конкурси, предавања, посете пчеларима, план развоја удружења и формирање подружница, планови за заједнички пласман меда. Ко је до сада уплатио чланарину добио је чланску карту.

На прошлом састанку донесена је одлука да чланарина за 2018. годину износи 500 динара. Уплата се може извршити на жиро рачун удружења: 160-461618-91. Замолила бих све чланове, да ми пошаљу поруку о датуму уплате ради евиденције, као и контакт податке.

Након скупштине, одржано је предавање на тему "Осавремењавање пчеларства" које је трајало око 2,5h. Обухваћене су теме зазимљавања, зимовања и пролећног развоја пчелињих заједница у различитим типовима кошница и различитим климатским и пашним условима.

Што се тиче снимака, ја лично нисам снимала но међутим двојица пчелара јесу. Највероватније ће то поделити са вама.

Захваљујемо се још једном свима који су присуствовали и учестовали на скупштини и предавању. Поздрав свима.
 

Van mreže Nebojša Pešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 307
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #21 poslato: Januar 28, 2018, 08:44:22 »
" Kada postoji medij koji je javno dostupan kao što je video koji može svako da pogleda mislim da nije opravdano strahovati od krađe i prisvajanja ideja jer tada svako može da navede originalni izvor i da video predoči kao dokaz i argument u takvom slučaju kako bi se krađa razotkrila. Ovako, ko može da spriječi pojedince da ono što je čuo na predavanju dalje plasira kao svoju ideju. Čija je izvorno ideja znaće samo oni koji su prisustvovali predavanju a i oni će da zaborave kroz neko vrijeme."

Bojane, mi iz Pančeva smo prisustvovali skupštini i predavanju Voje Brstine, koje je zaista bilo dobro sa temom pravilno zazimljavanje i prolećni razvoj. Ali za gore napisano si upravu, jer da je sve to snimljeno mislim da niko ne bi mogao da ukrade Voji njegov način rada i dostignuća, kao i da napiše i potpiše knjigu o pčelarenju košnicom Rodna Voja.
To smo mu i rekli u ime svih koji radimo sa tom košnicom.

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #22 poslato: Januar 28, 2018, 12:08:49 »
Žao mi je što nisam bio u mogućnosti da dođem. Biće prilike ako budemo živi i zdravi. Što se tiče snimaka sa predavanja moslim da bi to bilo veoma korisno. Jedino što bi bilo korisnije jeste knjiga. Vojo Brstina je napisao brojne članke i ko je vičan tehnici msm na internet mogao bi od tih poruka sastaviti jednu dobru brošuru koja bi odlično poslužila onima koji nisu upoznati sa ovom košnicom kao i početnicima.
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Veljan Ilijevski

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #23 poslato: Januar 28, 2018, 14:32:02 »
Skupila se mala (za sada), ali odabrana ekipa iz Panceva i presla 130km zarad unapredjenja pcelarstva i unapredjenja udruzenja Kosnice Voja. Odslusali smo planove udruzenja kao i jedno dobro predavanje kako je i rekao Nebojsa. Isto tako smo i predlozili neke stvari, a to sve zarad prosirenja kosnice kako na ovim tako i stranim prostorima. Sto se nadamo da ce i Voja usvojiti i realizovati. A sada jedna slika pre predavanja.

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #24 poslato: Januar 28, 2018, 16:58:17 »
Veljo ovi su mi likovi kanda poznati od nekud. :)

Van mreže Veljan Ilijevski

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #25 poslato: Januar 28, 2018, 17:50:54 »
Veljo ovi su mi likovi kanda poznati od nekud. :)
Verujem ti Bojane . Sve su to dobri ljudi, samo nekad srčani...

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #26 poslato: Januar 28, 2018, 19:09:06 »
Види овог дебелог лево  :) :) :) Исти као НТ
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #27 poslato: Januar 28, 2018, 20:22:52 »
Види овог дебелог лево  :) :) :) Исти као НТ


Dobro uzimljen ;)

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #28 poslato: Januar 29, 2018, 09:17:28 »
Citat
Види овог дебелог лево  :) :) :) Исти као НТ

Mene malko podjeća na jednog što ga neka tetka nazvala guzimirović.  :P ;D
Možda deda Miško može da ga identifikuje.  ;)
A da se uzimio, uzimio se...  8)

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Пчеларско удружење Кошнице Воја
« Odgovor #29 poslato: Januar 29, 2018, 10:00:23 »
...
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).