Autor Tema: Maticne resetke za RV/EV  (Pročitano 61284 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
Maticne resetke za RV/EV
« poslato: Januar 20, 2011, 11:41:06 »
Postovane kolege,

U junu prosle godine sam kupio od Gospodina Dragutina 2 MR za RV, pa me interesuje da li su to te resetke sa kojima je bilo problema (nisam imao prilike da ih koristim), i da li je resen taj problem posto planiram da kupim sad tridesetak resetki.

Srdacan pozdrav,
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2011, 15:02:12 »
Ivice, bojim se da su to baš te rešetke sa greškom.
Koliko ja znam, gospodin Sretić koji je proizveo rešetke sa greškom poručio je gospodinu Ajdinoviću da sakupi sve te neispravne rešetke i da ih pošalje kod njega u Niš a da će za svaku rešetku dobiti u zamenu novu ispravnu rešetku.

Predložio bih ti da kontaktiraš Ajdinovića i još dok je vreme izvršiš zamenu rešetki.

U međuvremenu pojavio se još jedan proizvođač "Miba punkt" koji proizvodi RV i EV matične rešetke.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2011, 15:04:51 »
Hvala Gosim Vojo, to cu i uraditi.

Svako dobro,
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Darijo Keč

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2011, 08:36:52 »
Molim Vas da mi kažete o kakvoj se točno greški radi ???? Naime, i ja sam također kod Ajdinovića lani kupio 48 MR, a pred kraj godine još 7, ali ovih zadnjih 7 mi se čini puno kvalitetnije i nisu u plastici nego metalne. MR još nisam koristio jer tek ove godine krećem sa RV i EV košnicama, a budući da sam ih dosta platio zanima me o kakvoj se greški radi i da li je još uvijek moguća zamjena? Pošto sam iz Hrvatske, nije mi tako jednostavan dolazak i prijevoz, ali bih svakako htio startati bez problema jer sam dosta sredstava uložio u RV košnice i pčelarstvo.
Pozdrav svima, naročito gosp. Voji. 

Van mreže Dragan Stantić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 266
  • Pol: Muškarac
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2011, 08:51:34 »
Radi se o grešci gde je proizvođač rešetki upotrebio tanju žicu a zadržao isto osno rastojanje, te je na taj način povećen razmak između žica. Razmak ne bi smeo da bude veći od 4,1 do 4,2 mm a kod ovih rešetki je otišao na 4,4 ili 4,5 mm ako se dobro sećam jer i ja imam dvadesetak takvih rešetki ali sam letos merio.

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #5 poslato: Januar 22, 2011, 10:13:57 »
Ja sam kontaktirao Gospodina Dragutina, i dogovorio da mi zameni resetke na sajmu u februaru u Novom Sadu. Znaci da mogucnost zamene neispravnih resetki postoji.

Srdacan pozdrav,
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Darijo Keč

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #6 poslato: Januar 22, 2011, 14:27:57 »
Zahvaljujem Vam na vrlo brzom odgovoru!!  Molim Vas samo još informaciju kojeg datuma i gdje će se točno u Novom Sadu sajam održati? Unaprijed zahvaljujem. Pozdrav.
« Poslednja izmena: Januar 22, 2011, 14:44:06 od strane Darijo Keč »

Mario Ratancic

  • Gost
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2011, 19:14:32 »
Da li može, ovde na forumu, da se postave informacije o proizvođačima opreme?
Mislim da bi svima nama bilo jednostavnije da znamo gde i šta se može nabaviti
a i da budemo sigurni da je to odgovarajućeg kvaliteta.

Puno pozdrava,

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2011, 21:56:48 »
Kolega i prijatelju Mario, naravno da može.

Miba punkt iz Novog sada proizvodi matične rešetke. Mislim da kolega Momo Milošević zna broj telefona i adresu ovog proizvođača. Takođe i kolega Nebojša Grbić iz Novog Sada može nam dati više informacija.

Pozdrav svima......
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Kolaric Jure

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2011, 08:57:41 »
Pozdrav svima!
A što mislite da se umjesto metalne MR upotrijebi PVC rešetku?

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #10 poslato: Januar 25, 2011, 16:48:16 »
Na ovoj EV ja sam koristio par plastičnih matičnih rešetki za LR košnicu i zadovoljan sam njihovom efikasnošću. Malo ružno izgleda što izviruje pozadi, ali opravdala je očekivanja. Dok ne budem imao namensku MR za EV (RV) koristiću ove koje proizvodi "ROLOPLAST" iz Kragujevca. Pozdrav.

Van mreže Kolaric Jure

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #11 poslato: Januar 26, 2011, 07:43:20 »
ovo stvarno ne izgleda najlepše. ustvari sam ja imao u mislima one iz PVC folije bebeline 0,6 mm. kolko sam čuo od kolega su te rešetke vrlo efikasne ali jih još nisam upotrebijo.
p.s. nažalost ne nađem slike da je stavim gore.

Van mreže Mladjen Sljivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 264
  • Pol: Muškarac
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #12 poslato: Januar 26, 2011, 08:56:48 »
           Ako bi se ova rešetka uokvirila sa  ostavljenim letom, onda bi se mogla okrenuti naprijed i da ovaj višak služi kao poletaljka.

Van mreže Nebojsa Grbic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #13 poslato: Januar 26, 2011, 10:52:09 »
Kolega i prijatelju Mario, naravno da može.

Miba punkt iz Novog sada proizvodi matične rešetke. Mislim da kolega Momo Milošević zna broj telefona i adresu ovog proizvođača. Takođe i kolega Nebojša Grbić iz Novog Sada može nam dati više informacija.

Pozdrav svima......

Prodavnica Miba-punkt nalazi se na (novoj) Detelinari u ulici Ilije Bircanina 57 u blizini Novosadskog sajma (zaleđe), telefon u prodavnici je 021/6500-420. U prodavnici nema u ponudi HR rešetki za RV već se rade (za sada) isključivo po narudžbini i u dogovoru sa vlasnikom. Radi poređenja, cena u maloprodaji HR za LR košnicu je 245 dinara. Ponuda ostale pčelarske opreme je solidna pa vredi navratiti.

Radionica se nalazi u delu Novog Sada koji se zove Klisa u ulici Mileve Simić 25, telefon 021/6417-597, vlasnik je Mića Koponja.
 
Ako sam nekom pomogao sa ovim informacija biće mi drago.



Van mreže Darijo Keč

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
Odg: Maticne resetke za RV/EV
« Odgovor #14 poslato: Mart 14, 2011, 14:03:56 »
Zahvaljujem se gosp. Dragutinu Ajdinoviću što je imao vremena i strpljenja da riješimo navedene probleme sa matičnim rešetkama, uzeo je neispravne i poslao mi je nove ispravne rešetke. Slijedeću turu košnica i dijelova obavezno dogovaram ponovo s njim. Zahvaljujem još jednom Dragutinu, pozdrav svima na forumu!  ;D