Autor Tema: 41. Фестивал меда на Ташмајдану  (Pročitano 6535 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
41. Фестивал меда на Ташмајдану
« poslato: Oktobar 03, 2015, 01:28:40 »





                      Већ неколико дана на Ташмајдану се одвија 41.фестивал меда и трајаће још два дана.Јуче прошетао Ташмајданом. Понуда опреме сасвим пристојна.Пазарио нешто ситно од опреме тек да разбијем малер да не буде да сам џаба долазио. Видео се са неколицином старих пчелара познаника и упознао и пар нових. За данас око поднева поново планирао посету. Заказани сусрети и виђења са већим бројем чланова форума. Поздрав.

Van mreže Radisa Zdravkovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 216
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Naupare Podnožje planine Jastrebac
Odg: 41. Фестивал меда на Ташмајдану
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2015, 19:49:45 »
U subotu je bio lep i sunčan dan,prava prilika da se prošeta
Tašmajdanom i obidju štandovi sa medom i opremom.Kao što
reče Goran ponuda je bila solidna i bilo je robe za svačiji džep.Po
ustaljenoj praksi,nakon obilaska štandov ,zakazan je susret starih,
a Bogami i novih drugara na čašicu razgovora i po koje pićence.Sa
prijateljima vreme brzo prolazi,tako da ćemo u buduće planirati posetu
sajmu bar na 2 dana.Evo i par sličica

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: 41. Фестивал меда на Ташмајдану
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2015, 22:08:59 »
Ko  je osvojio nagrade  za inovacije na Tasu.

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: 41. Фестивал меда на Ташмајдану
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 04, 2015, 23:09:57 »
Da se javim i ja...
Na Tasu sam bio u subotu i na put sam krenuo ranom zorom oko 3 ujutru da bih stigao do Krusevca i u 6 sati zajedno a oko  pola 7 sa mojim prijateljem Radisom krenuo put Beograda, u Beograd smo stigli oko pola 11 i krenuli u avanturu razgledanja standova probijajuci se kroz guzvu sretosmo dosta ljudi i videsmo dosta interesantnih stavari u popodnevnim satima tj oko 1 sreli smo se sa prijateljima iz Makedonije i Gradom iz Beograda  a posle toga sa nasim velikim prijateljima Goranom Rakovcem i Vojom otisli smo u obliznji kafic i nastavili druzenje kasnije su nam se pridruzili  i kolege makedonci i starno je to bilo jedno prelepo druzenje nazalost oko  3 smo morali da krenemo da kupimo sta nam treba na sajmu jer oko 4 smo imali zakazan prevoz za krusevac, Vreme je proletelo provelismo se super ostaje samom zal sto nismo ostali duze da se druzimo sa prijateljima ali sledeci put popravicemo mi to...

pozdrav Prijatelji
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Dragan Milenković

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 65
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Parcani , 220 m
Odg: 41. Фестивал меда на Ташмајдану
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 05, 2015, 07:47:46 »
                 Evo i mene. U petak sam obišao festival, doduše dugo sam putovao :), i mogu reći da je dosta stvari sa sniženom cenom. Brojna oprema koju sam nabavljao u pčelarskim radnjama, ovde je bila jeftinija za 30-40%. Veeelika ponuda meda i ostalih proizvoda, ali slabo je išla prodaja ( bar sam ja tako ocenio). Što se tiče nekih druženja, ja sam na ovom forumu relativno nov, tako da nisam još bio u kontaktu sa nekim forumašem osim naravno našeg domaćina Voje Brstine kojeg, imao sam čast da ugostim u svom domu. Pozdrav svima sa porukom računajte i na mene.
„Leti kao leptir, bodi kao pčela. Nedostatak vere je razlog zašto se ljudi boje izazova, ali ja verujem u sebe.“

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: 41. Фестивал меда на Ташмајдану
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 05, 2015, 09:57:03 »
Koliko vidim svi su bili da se druze ,da li zato sto nemaju sa kim u svojim sredinama ili je nesto drugo u pitanju ne znam.Niko da objavi koji su pomaci"inovacije " bile ,ko je osvojio nagradu ,a ko nije i sta je u pitanju.U prevodu pcelare ne zanima tehnika bitno je da s pojede ,a bogami i dobro popije sve u skladu sa situacijom.
Negde nadjo da je "vise od prijatelja SPOS foruma " iz Kostolca za pronalazak"tople vode" dobio neku nagradu.Normalno duboka podnjaca je izmisljena pre 70 god.ali se kod nas svakih nekoliko godina prijavljuje kao inovacija,ko ima svoga ima i boga kazu stari ljudi.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: 41. Фестивал меда на Ташмајдану
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 05, 2015, 10:49:05 »


                 На питање које си поставио у првој и сам си делимично одговорио у другој реченици. И сам можеш претпотавити да су награде углавном подељене пре сајма а у суботу их је само требало  " обзнанити " и подарити одушевљеном народу.
                 На месту додела награда , плакета и признања сам се задржао непун минут. Чим сам угледао твог љубимца који је " више од пријатеља СПОС - овог форума " који ми је по имиџу и фризури више личио на актуелног министра некултуре побегао сам главом без обзира. Вредело је сачувао сам бистру главу.
                 Е сад реч две о дружењу. Током године се преко форума и телефоном чујем са једним бројем колега  који су са свих страна Србије а има их и из Македоније. Прику да се сретнемо и лично упознамо имамо два пута годишње. Премало да би се прилика пропустила. Зато обично петком када се не деле признања обиђем сајам и купим шта ми треба од опреме а суботу остављам искључиво за дружење. Било га је и ове године до поноћи .
                 Да искористим прилику и поздравим  Радишу , Милоша , Граду и посебно Македонце Благоја и Трајчета ... са којима сам провео баш пријатно поподне и вече.
                 
                   

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: 41. Фестивал меда на Ташмајдану
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 05, 2015, 18:57:03 »
Мој ивештај са Таш-а је свакако одличан!
Пре свега да се захвалим мојим другарима/пријатељима и познаницима из Београда,који су нас лепо дочекали и испратили!
Хвала пуно Гради,Махеру,Раковцу,Воји,Драгиши,Жарету.......и свима који су на Таш били са нама(ил ми са њима) и правили друштво свугде по Београду!
Било је одлично пре свега шетање и куповина по лепом времену на Таш,кад се све коцкице склопе,мора све да буде супер!
Наставили смо код Жарета у Старој Србији,где је Жаре као одличан домаќин дочекао нас одлично,било је супер,и све што је написао, и испунио је,чак и више од тога,што му се од свех срца захваљујем
од моје стране и мојих пријатеља из Македоније са ким сам заједно био ове године на Таш!
Ту није крај,прича се наставља даље,сутрадан у недељу,били опет на Таш,још мало шетали а више дружили се са Махером(који је и тезгу баталио због нас) па смо кренули дома!
Ал смо узпут морали да свратимо платимо царину у Ниш,код Мирјане Бојовиќ,где смо дочекани одлично и не знам како време пролети уз приче и вредне Мире која нас почасти са баклавом,кафом и дивљим плодовима из њеног краја!Уз приче наравно пчеларске(Мира има оплодњак И ЧУВА ГА НА ТЕРАСИ у ком  матица  проњела пред 10 дана!) проѓе време,ма одлети....
Поздравили Мирјану,изгрлила нас и пожелела среќан пут,ал кад смо одлазили јавила неком да смо управо кренули од ње и да имамо времена да опет свратимо негде!
Стиже порука да је Царина мало изнад Табановца,и да је сада у Врање........да не дужим свраќамо у Врање,где нас чека Слободан Станојковиќ...........
и тако доѓе 24 00 и ми кренули куќи после поноќи,а из Београда у 14 оо! ;D
Моје су импресије велике у позитвином смислу,ја се сваке године дружим са добрим људима,мојим пријатељима,и сваки пут имам нова искуства и то сваки пут позитивна,круг се сваке године повеќава
и сваке године нас је све више и више,тако да ми ово настављамо и дружимо се опет идуќе године сигурно!
Моји пријатељи који су дошли ове године са мном,рекли су ми да ја имам најбоље пријатеље на целом свету,који нису чланови форума ал вас све поздрављају!
Њихов утисак је феноменалан,и да ќе долазити опет.....
Да не заборавим,да кад смо долазили за Београд,имали смо царину и у Алексинац,где нас дочека Горан Илиќ и попили заједно кафу!
Још једном хвала свима,а посебно Градимиру Аврамовиќу који нас дочека ко прави домаќин!
поздрав из топле Македоније!