Autor Tema: Moj pocetnicki pcelinjak  (Pročitano 67705 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #90 poslato: Januar 12, 2015, 22:20:13 »
Hvala na pojasnjenju u vezi ramova,mada protiv toga je i moj sugradjanin i covek koji je je izdao mnogo knjiga V.Umeljic!
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #91 poslato: Januar 13, 2015, 01:06:07 »
Šole, taj gospodin sa snimka uopšte ne zna šta je hteo da kaže, niti šta je rekao. Čovek priča totalno nepovezano i čas nešto savetuje a dva minuta kasnije to isto ne preporučuje. On ne zna šta priča.
Kolega Dejo, i ja delim Šoletovo mišljenje o ramu sa medom ili pogačama, ram sa medom je nepotrebno ili možda bolje rečeno pogrešno rešenje.  Pozdrav..
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #92 poslato: Februar 24, 2015, 21:38:44 »
Nakon nekih mesec dana u prosli ponedeljak isao na pcelinjak,vise iz razloga da ih premestim blago napred jer se pojavio kanal koji je pun vode!I zavirio na kratko i situacija sa pogacama saarena sve zavisi od drustva do drustva neke ih dobro tamane :P !Za sada je najbitnije da su sve zive i zdrave i zadovoljan sa brojnoscu pcela!
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.

Van mreže Radisa Zdravkovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 216
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Naupare Podnožje planine Jastrebac
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #93 poslato: Februar 24, 2015, 22:42:45 »
Kolega Dejane,ne smeta li ova žica ispred košnica pčelama priliko odlaska i povratka u košnice.

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #94 poslato: Februar 24, 2015, 22:45:44 »
mislim da trenutno ne smeta a planiram na prolece da lepo ogradim tj,prosirim ;D
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #95 poslato: Februar 25, 2015, 09:46:00 »
 
 
                    Pozdrav Dejane. Sklanjaj tu zicu kvari pogled i tebi i pcelama a i nama dok gledamo slike. Pcelinjak ti je kao upisan. Svaka cast. Ako nekog vikenda planiras da dolazis za Rakinac javi se da se vidimo i licno upoznamo. Pozdrav Rakovac.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #96 poslato: Februar 25, 2015, 14:20:26 »
Dejane, gledao sam malo Tvoj pčelinjak. Jednom rečju- čestitam.
Hteo sam da ti uputim neke "nepčelarske" zamerke.
Nemoj da dozvoliš da ti se u kadru, na fotografiji pokaže tvoja senka. To kod nas, gledalace razbija iluziju koju ti inače želiš da nam pošalješ tom fotografijom. Uostalom, mogo lepe i neobične fotografije se dobiju slikanjem "protiv svetla"-protiv sunca. Probaj- videćeš!
        Još nešto. Ne dozvoli da na pčelinjaku (u kadru) imaš razbacane letve, novine...Znam, znam, svi mi to imamo, kad se radi...ali fotografija to ne prašta!
         Želim ti da što pre središ svoj novi pčelinjak(i ja radim nešto slično) i svako dobro ti želim.
Pozdrav.

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #97 poslato: Februar 25, 2015, 15:05:04 »

 
                    Pozdrav Dejane. Sklanjaj tu zicu kvari pogled i tebi i pcelama a i nama dok gledamo slike. Pcelinjak ti je kao upisan. Svaka cast. Ako nekog vikenda planiras da dolazis za Rakinac javi se da se vidimo i licno upoznamo. Pozdrav Rakovac.
Pozz Gorane,i ja bi voleo da nema zice ali sam imao upad ovaca jesenas i prevrtanje jedne kosnice!a za rakinac planiram na prolece malo tako da bice mi drago da se upoznamo!
Dejane, gledao sam malo Tvoj pčelinjak. Jednom rečju- čestitam.
Hteo sam da ti uputim neke "nepčelarske" zamerke.
Nemoj da dozvoliš da ti se u kadru, na fotografiji pokaže tvoja senka. To kod nas, gledalace razbija iluziju koju ti inače želiš da nam pošalješ tom fotografijom. Uostalom, mogo lepe i neobične fotografije se dobiju slikanjem "protiv svetla"-protiv sunca. Probaj- videćeš!
        Još nešto. Ne dozvoli da na pčelinjaku (u kadru) imaš razbacane letve, novine...Znam, znam, svi mi to imamo, kad se radi...ali fotografija to ne prašta!
         Želim ti da što pre središ svoj novi pčelinjak(i ja radim nešto slično) i svako dobro ti želim.
Pozdrav.
Hvala na lepim recima,ali sto se tice fotografije nisam neki ekspert a i slikam sa mobilnim i tako reci sve u zurbi zbog malo slobodnog vremena!Trudicu se da ispravim greske ;)
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #98 poslato: Februar 26, 2015, 10:14:02 »
Dejane, aferim! Lijepo si ti ovo uredio, svaka čast.
Ja bih one ciglane blokove ispod postolja hitno zamijenio betonskim, ti kako hoćeš.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #99 poslato: Mart 27, 2015, 22:26:23 »
Juce odradjen prvi prolecni pregled bilo dosta vetrovito pa nisam zavrsi do kraja! Zadovoljan sa jacinom drustva pcele zauzimaju od7-8 ulica mada imam jednu na svega 4 ulice ,leglo se krece od 2-4 rama mada uglavnom na 3 a ova koja imaju na 2 rl matica poprilicno rasirila!Hrane ima jedno dve mi malo slabije ali za par dana krecem sa sirupom.Kod mene dzanarika se tek otvara mada kakvo je vreme narednih dana pitanje dal ce nesto da je iskoriste![/size][/font]Pozz i medno
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #100 poslato: Mart 27, 2015, 22:31:16 »
 :)
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #101 poslato: April 13, 2015, 18:13:43 »
U subotu konacno odradjen pregled,jes da nije bilo vetra ali su bilo toliko agresivne da je bilo spasavaj zivu glavu ;) Situacija je optimisticna ali i dosta sarena 4 na 6rl,2 na 5rl,2na 4rl i jedna na 3rl u vecini drustva je bila prisutna blokada pergom,dodate s.o i izvuceni ramovi po potrebi,a satna osnova koja je bila dodata pre 10 dana izvucena i zalezena!Pozz i medno
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #102 poslato: April 13, 2015, 18:19:35 »
 :)
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #103 poslato: Maj 15, 2015, 22:14:48 »
Evo da se javim i u bagremu ;) !Izgleda bagrem nije dao poslednju rec iako ima dosta pozutelog ali to je uglavnom pored asfalta,ako se obistini prognoza moze da medi jos jedno 5 dana!Ona drustva koja su proizvodna uglavnom napunila jedan polunastavak danas podmetnut jos jedan i da napomenem da sve s.o tako da moram biti zadovoljan!Da nije sve idealno jedno mi je uslo u rojevni jos 25,a moguce jos jedno jer primetio da danas jedno slabo preslo u polunastavak slabo izvuklo s.o iako sam prevesao ramove i one ixvukle zaperke!Kao i obicno malo sam vise opsiran ;D :-X
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: Moj pocetnicki pcelinjak
« Odgovor #104 poslato: Jun 13, 2015, 20:35:46 »
Prodje i taj bagrem i moje prvo vrcanje :D !Utisci pomesani jer mislim da sam mogao i bolje da prodjem.Konacan bilans jedno drustvo se izrojilo dva usla u rojevni,sto se tice medobranja u proseku 15kg po kosnici mada su sve s.o. bile sem u jednu gde su bili izvuceni farar ramovi tu napunili 2 polunastavka db12!Ukratko to bi bio raport uz to da je pcelinjak povecan za dva roja za sada ;) !Pozzz
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.