Autor Tema: Сакупљачи пчелињег отрова  (Pročitano 83793 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nebojsa Ponjavic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Paracin
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #90 poslato: Februar 27, 2018, 00:37:46 »
Zdravo Bojane.


Hvala na odgovorima.
Koje su osobine konvertora, narocito izlazna amperaza?

Van mreže Nebojsa Ponjavic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Paracin
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #91 poslato: Februar 27, 2018, 01:01:22 »
Kako su se pcele ponasale na preporucenih (od strane Lebedeva) 27v? Pa si se odlucio na 35v

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #92 poslato: Februar 27, 2018, 07:59:38 »
Nebojša izlazne karakteristike tj. većina njih je već opisana u prethodnim porukama pa malo prelistaj temu od početka.
Izlaznu struju nisam mjerio pravo govoreći. Nisam imao vremena za to jer sam radio samo jednu probu.

Prilikom testa sam gledao ponašanje pčela i prema tome se vodio po pitanju napona a ne po Lebedevu tako da je to odgovor na tvoje drugo pitanje.
Pčele će da reaguju na širi spektar amplituda i frekvencija. Na pitanje o tome koji napon i frekvencija su najefikasniji je teže odgovoriti i za to su potrebne analize i ponovljeni testovi za koje nisam imao dovoljno vremena. Lebedev je tu sigurno mjerodavniji od mene.

Pozdrav svima...

Van mreže Boban Cvetkovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajac
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #93 poslato: Februar 03, 2020, 15:06:09 »
Prodjem 2 sakupljaca pcelinjeg otrova,odlicno profesionalno uradjeni,rade na  panel za punjenje na suncevu energiju sa prikljuckom tako da ne trebaju baterije.Odlicno radi provereno u praksi,.Nema uginuca pcela,mogu da budu malo nervozne ako se precesto stavljaju.Ono sto sam uocio jeste da kosnicama kojima se povremeno stavlja,postaju drasticno vrednije i aktivnije u razvoju.Za kratko vreme iz letargije prelaze u izuzetno aktivna drustva ali su takodje i agresivnije ako se precesto koristi.Cena po komadu je 100 evra,placeni su 150.Bane 063-416-536.Ako nekom treba saljem pouzecem,Ove sto prodajem su novi i nekorisceni,samo provereni,Kome treba slobodno preporucite.

Van mreže Igor Teov

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Lokacija pčelinjaka: Makedonija
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #94 poslato: Februar 28, 2020, 16:01:40 »
Cao svima
. Tema je jako zanimljiva ali imam ja jedno drugo pitanje vezano za ovo. Ne mogu da nadzem ili bar ja ne mogu, nijedan recept za to kako se pravi krema u kojoj ima pcelni otrov. Dali neko zna neku recepturu ?

Hvala vam puno