Autor Tema: limunada protiv varoe  (Pročitano 6865 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže aca peric

• Stari član foruma
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Obronak Deli Jovan planine
Odg: limunada protiv varoe
« Odgovor #15 poslato: Jul 01, 2019, 06:45:57 »
Tretman limunskom I oksalnom kiselinom sada uz dodatak 2 kapi eukaliptusovog ulja I 5 ml mravlje kuseline pokazao je da varoe ima dosta ove godine.Najlosije stanje I sa varoom I hranim imam u 5 db drustava gde mi je opalo 30 do 100 komada ujutro kontrolisano sledeceg dana.Takodje I u jednom rv roju gde je svo leglo izaslo oboreno 90 komada.Stanje sa leglom I bubom u db drustvima je dobro ima 9 ramova legla sada ali hrane jis nedivoljno po pet sest kg meda ukupno uglavnom u prvom ev medistu.U lr I rv drustvima pad varoe od 5 do 30 komada.Stavio sam svugde I truleks trake sa po 20 ml brstivara pa pratimo dalje pad varoe.U svakom slucaju I kroz jul nastavljamo tretmane.

Van mreže dusan lazic

• Prijatelj foruma
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
« Odgovor #16 poslato: Jul 01, 2019, 09:33:55 »
Tretman limunskom I oksalnom kiselinom sada uz dodatak 2 kapi eukaliptusovog ulja I 5 ml mravlje kuseline pokazao je da varoe ima dosta ove godine.Najlosije stanje I sa varoom I hranim imam u 5 db drustava gde mi je opalo 30 do 100 komada ujutro kontrolisano sledeceg dana.Takodje I u jednom rv roju gde je svo leglo izaslo oboreno 90 komada.Stanje sa leglom I bubom u db drustvima je dobro ima 9 ramova legla sada ali hrane jis nedivoljno po pet sest kg meda ukupno uglavnom u prvom ev medistu.U lr I rv drustvima pad varoe od 5 do 30 komada.Stavio sam svugde I truleks trake sa po 20 ml brstivara pa pratimo dalje pad varoe.U svakom slucaju I kroz jul nastavljamo tretmane.
Kolega Aco, bilo bi lepo da propratiš opadanje varoe i nama ovde prikažeš (na nekoj temi o "Brstivaru"). Hvala ti unapred!

Van mreže Rakovac Goran

• Više od prijatelja foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
« Odgovor #17 poslato: Jul 02, 2019, 14:57:52 »

За колегу Ацу Перића :

Ако сам добро разумео за третман " лимунадом против варое " треба измешати :

- један литар дестиловане воде,
- 50 грама лимонтуса ,
- 10 грама оксалне киселине.

Овако добијену " лимунаду " чија температура треба да буде између 35 - 40 степени целзијусових накапати по 5.млл по улици пчела само у плодишту.

Третман урадити три пута на сваких седам дана.

Молим Вас да ми потврдите да ли сам у праву јер бих спровео овај третман на ројевима наредног викенда.

Van mreže aca peric

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Obronak Deli Jovan planine
« Odgovor #18 poslato: Jul 02, 2019, 16:13:47 »
Postovanje kolega Gorane Da tacno tako radim I taj rastvor ima jacinu kiselosti vecu  od gore pomenute u prvom tekstu u ovoj rubrici kao 100 postotni sok od limuna.Jer takav rastvor zapravo sadrzi 5 posto limunske kiseline.Ipak sam dodao I 3 m l 60 %mravlje kiseline u taj rastvor po savetu kolege iz BIH tj na litar destilovane vode I 3 ml mravlje kiselinee.TO bi trebalo da u velikoj meri suzbije varou I spreci invaziju u avgustu.Bolje ne ostati samo na tome vec  uraditi barem I ciklus brstivara na truleksu tokom jula I avgusta.

Van mreže Rakovac Goran

• Više od prijatelja foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
« Odgovor #19 poslato: Jul 03, 2019, 08:21:52 »

Хвала на објашњењу и саветима. Током јула месеца ћу урадити овај третман на кошницама које су ми остале на стационару. Поздрав.