Autor Tema: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica  (Pročitano 34729 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zvonko Gasic

• Član foruma
  • Pol: Muškarac
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2011, 01:37:11 »
I lose uradjena antireklama je reklama... ;)
Ziveo sam dovoljno u Leskovcu i pomalo sam upucen u lik i delo
doticnog gospodina tako da me "strucnost" ovog teksta ne iznenadjuje.

Van mreže Bojan Nikolić

• Član foruma
« Odgovor #16 poslato: Februar 04, 2011, 09:18:14 »
 Nisam ništa pročitao od Šeša a verovatno i neću.Velika negativnost izlazi iz tog čoveka.
To nije svojstveno pčelarima.To su blagi ljudi.
 Blati predsednika Živanovića,SPOS,Pčelar a reklamira se u njemu.
U Srpskom pčelaru se nema mnogo pročitati o pčelarstvu,samo o politici.
Časopis sa strašnom negativom prema svemu.

Van mreže Tomislav Androš

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Hrvatska - Slatina/Sopje
« Odgovor #17 poslato: Februar 04, 2011, 11:43:18 »
Nemam riječi... bez texta..
This time next year we will be millionaires!!!!!! 
Delboy Trotter   Moje predstavljanje

Van mreže Zvonko Gasic

• Član foruma
« Odgovor #18 poslato: Februar 04, 2011, 14:01:58 »
Nisam ništa pročitao od Šeša a verovatno i neću.Velika negativnost izlazi iz tog čoveka.
To nije svojstveno pčelarima.To su blagi ljudi.
 Blati predsednika Živanovića,SPOS,Pčelar a reklamira se u njemu.
U Srpskom pčelaru se nema mnogo pročitati o pčelarstvu,samo o politici.
Časopis sa strašnom negativom prema svemu.

Kao da licno poznajes coveka...

"Lako je nauciti zivotinju,  lako je nauciti prostaka, ali je tesko nauciti onog ko je nenaucen vec postao ucitelj drugima." - Sv.Vladika Nikolaj V.

Van mreže Bojan Nikolić

• Član foruma
« Odgovor #19 poslato: Februar 04, 2011, 14:25:27 »
Zvonko,drago mi je da sam bio u pravu.
Čovek treba prvo suditi o sebi i svojim postupcima pa tek o drugima.

Van mreže Milic Vukic

• Prijatelj foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
« Odgovor #20 poslato: Februar 04, 2011, 14:53:30 »
      Nemojmo biti previše surovi i odgovarati istom merom, da nebismo ličili na njega.
      Taj čovek o svom trošku ide na Apimondije. Na svakoj objavi po nekoliko radova koje prođu određene komisije. Objavio nekoliko knjiga iz pčelarstva. Izdaje časopis... Za sve to treba imati određenog znanja i moći. To je po mom mišljenju za uvažavanje, u meri koju zaslužuje i kvalitet i kvantitet.
      Meni se lično ne sviđa njegov odnos prema drugim manje ili više sposobnim ljudima. Svi su neznalice samo je on sve najbolje zna. Sve pčelarske knjige treba baciti u kontejner i uzeti samo knjigu Gospodar pčela, ako želite da naučiti prave stvari. Nijedan predsednik SPOS-a ne valja i td.
     Ja sam ubeđen da stvari nisu tako crno bele i da nisu tako jednostrane. Prosto njegova isključivost i opijenost sopstvenim likom i delom, najviše šteti njemu. Takvih ima i u vrhu naše pčelarse branže i bolji poznavaoci dobro znaju na koga mislim. Ima i takvih, koji očekuju da im pčelari svakodnevno hrane ego raznoraznim pohvalama u stilu da tebe nije ....... i dobijaju željene hvalospeve od onih koji bi da na taj način ućare nešto za sebe. I sami znate da na žalost i toga ima, mada pčelari u tom pgledu nisu izuzetak, ima toga i u drugim oblastima.
    Ta osobina nije retka ni kod običnih pčelara koji samozaljubljeno smatraju da pčelarstvo najbolje poznaju, da su oko njih sve gluperde i neznalice.
     I mi u našoj sredini imamo nekoliko takvih, od kojih je najpoznatiji "držalac više potpuno slobodnih matica u jednoj zajednici". On otvoreno iznosi stav da, po njemu u srpskom pčelarstvu niko ništa ne zna osim njega a najveće neznalice su sa titulom Dr.
Posle mu đavo kriv što ga svi izbegavaju i svi mu se podsmevaju. Da nije takav siguran sam da bi bio uvažen u meri koju zaslužuje time što u pčelarstvu radi.
 Izvinjavam se, previše odužih. Pozdrav.

Van mreže Zika Stojanovic

• Prijatelj foruma
« Odgovor #21 poslato: Februar 05, 2011, 00:09:51 »
Kolega Vukuću,
pozlatila ti se svaka reč!
Potpisujem u celosti.

...Blati predsednika Živanovića,SPOS,Pčelar a reklamira se u njemu....

I ovo je na žalost istina!
Ali "kakva setva - takva žetva"!
Blaćen je i bivši predsednik uz svesrdnu podršku i čestitke za izlaženje tog časopisa od starne tadašnjeg urednika časopisa Pčelar, a današnjeg predsednika SPOS-a!
Uz ovo ide i ona druga narodna: "ko s đavolom tikve sadi, o glavu mu se lupaju!"

Međutim, smatram da je Šešovo mišljenje o RV ipak veoma usamljeno.
Istina je da ja tu košnicu još nemam, ali u razgovorima sa mnogim pčelarima, čuo sam samo reči hvale.

Van mreže Milic Vukic

• Prijatelj foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
« Odgovor #22 poslato: Februar 05, 2011, 01:17:11 »
         Ja na "neviđeno" iz pčelarskog iskustva koje imam, potpisujem da je RV dobra košnica. To na kraju krajeva nije teško ni dokazati. Osim toga vrlo je zanimljiva za znatiželjne pčelare koji stalno istražuju i traže nove, bolje tehnologije. Ona daje mogućnost kombinovanja kao retko koja druga košnica.
         Voji ipak savetujem određenu dozu umerenosti i kad je izazvan nekorektnim stavovima i uzdržanosti, kad veliča svoje "čedo" da ne kudi drugu "decu" a pouku može izvući iz nekoliko predhodnih postova. Prosto ljudi su osetljivi.
         Sve pohvale  Voji za mudru reakciju na Šešove kritike upućene na račun RV.
         Pozdrav.

Van mreže Bojan Nikolić

• Član foruma
« Odgovor #23 poslato: Februar 05, 2011, 11:50:35 »
         Ja na "neviđeno" iz pčelarskog iskustva koje imam, potpisujem da je RV dobra košnica. To na kraju krajeva nije teško ni dokazati. Osim toga vrlo je zanimljiva za znatiželjne pčelare koji stalno istražuju i traže nove, bolje tehnologije. Ona daje mogućnost kombinovanja kao retko koja druga košnica.
         Voji ipak savetujem određenu dozu umerenosti i kad je izazvan nekorektnim stavovima i uzdržanosti, kad veliča svoje "čedo" da ne kudi drugu "decu" a pouku može izvući iz nekoliko predhodnih postova. Prosto ljudi su osetljivi.
         Sve pohvale  Voji za mudru reakciju na Šešove kritike upućene na račun RV.
         Pozdrav.
   Kolega Miliću,potpuno se slažem sa vama i ovim tekstom.Izuzetno pametno rasudjujete.

Van mreže Ante Bošnjak

• Napredni član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Tuzla,selo Breze
« Odgovor #24 poslato: Februar 05, 2011, 15:59:32 »
    Kako ne reagovati na tekst koji je objavio u Srpskom pčelaru gospodin Dragoslav Ilić Šeš o Košnicama Voja,u kojem je iznio toliko neistina da mi se smučilo od njegovog teksta.Je li on misli da smo mi koji pčelarimo sa Košnicama Voja totalne neznalice a on sve zna. Ne gospodine Šeš to što pišete o Košnicama Voja nije istina. Ja pčelarim sa košnicom Rodna Voja i sa LR i dobro znam koje su prednosti pčelariti sa Rodnom Vojom ali time ne kažem da ne valja LR ili neka druga košnica.
    Može svako imati svoje mišljenje i to nije ništa neobično i težina napisanog nije ista za nas obične smrtnike i onog ko je objavio nekoliko knjiga iz pčelarstva.

Pozdrav članovima foruma.

Van mreže slobodan ilic

• Stari član foruma
« Odgovor #25 poslato: Februar 05, 2011, 17:10:07 »
   E ljudi ovo je skolski primer da covek nema blage veze o marketingu i mislim da je dobar za RV.Cekej cekaj evo i zasto. ??? ???
Tekst nema nikakve veze sa istinom i stvarnim vrednostima o RV kosnici ali je skrenuo paznju oni koji je poznaju ali i onih koji je ne poznaju pa ce se o njoj raspitat i doci do pravi informacija i do kvalitetnog proizvoda.Znaci pomogao je iako nije bio svestan da ce se to desit.
     Pogledajte zapadne reklame milionski kompanija kako prave reklamne spotove,bitno je da se samo skrene paznja na njih i da to bude upadljivo i bombasticno a nigde se ne objasnjava da su dobri bitno je da se vrte po glavi i da ljudi o njima pricaju i raspituju se.
    Tabloidi se prodaju i citaju vise od naucni novina pa mozda i ,,Pcelar,, prelazi u tabloide i tracarske novine jer tu je lova ::) ??? ;D
E sad da ga nagradimo sa jednom RV za to sto je u neznanju i zlobi napravio dobru stvar za RV kosnicu? Neznam  ??? ??? Pozdrav

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
  • 063/383-114 023/782-015
« Odgovor #26 poslato: Februar 05, 2011, 17:26:08 »

E sad da ga nagradimo sa jednom RV za to sto je u neznanju i zlobi napravio dobru stvar za RV kosnicu? Neznam  ??? ??? Pozdrav

Slobodane, mislim da si potpuno u pravu. Sigurno da je zaslužio jednu RV košnicu.

Verujem da bi par godina posle naseljavanja samo jedne RV košnice Gospodin Ilić bio veliki zagovornik i promoter pčelarenja RV košnicama.
Bez obzira na sadašnji potpuno negativan i nekorektan stav.

Pozdrav svima......
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Mirko Bradić

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Čazma
« Odgovor #27 poslato: Februar 06, 2011, 17:38:08 »
Možda ovo ne spada u ovu temu ali evo danas sam bio na pčelarskom sajmu u  Gudovcu stvarno jak i dobro posječen i vidio RV i EV košnicu i ljude koji se raspituju šta je to uspoređuju ih sa drugim košnicama al im baš nije jasno o čemu se tu radi.Čovjek donio da se vde al nažalost nema za prodat.

Van mreže Tomislav Androš

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Hrvatska - Slatina/Sopje
« Odgovor #28 poslato: Februar 07, 2011, 21:48:39 »
Također sam bio na sajmu i sam sam vidio, ali samo EV košnicu.. nema ju za prodat kad nema dogovor sa našim Vojom.. ma da mi nije jasno zasto je onda objesio cijenu od 500.00 kn
This time next year we will be millionaires!!!!!! 
Delboy Trotter   Moje predstavljanje

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
  • 063/383-114 023/782-015
« Odgovor #29 poslato: Februar 07, 2011, 22:01:13 »
Također sam bio na sajmu i sam sam vidio, ali samo EV košnicu.. nema ju za prodat kad nema dogovor sa našim Vojom.. ma da mi nije jasno zasto je onda objesio cijenu od 500.00 kn

Možda čovek ispituje tržište.

Pozdrav svima......
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.